Artık ihracata başlamak ya da ihracatınızı arttırmak için size özel çalışan bir ekibiniz var. Firmanız için hizmete başladıktan en geç 1 ay sonra size devamlı yurt dışı potansiyel müşteriler bulmayı
garanti ediyoruz.

HİZMET PAKETİ KAPSAMI:

FİRMANIZIN İHRACATA YÖNELİK TANITIM ALTYAPISININ HAZIRLANMASI

Firma/ürün incelemesi :

İhracata yönelik tanıtımınıza temel teşkil edecek şekilde Firmanızın altyapısı ve ürün/hizmet özellikleri ile ihracat hedeflerinize ilişkin bilgi toplanması ve değerlendirilmesidir.

E-pazarlamaya yönelik firma tanıtım/iş teklifi dokümanlarınızın hazırlanması

Uluslar arası standartlarda sektörünüzün terminolojisine uygun şekilde, İngilizce
olarak Tanıtım/iş teklifi metinlerinizin hazırlanmasıdır. Üç tipte hazırlanacaktır:

 • Uluslar arası Firma Rehberlerinde yayınlatılacak : Firmanzın ürün/hizmetlerini
  tanıtan metinler
 • Uluslar arası E-Pazaryerlerinde yayınlatılacak : Firmanızın yurt dışı hedef
  pazarlarında ihracat amaçlı tekliflerini tanımlayan metinler ( örneğin Rusya’da
  distribütörlük vermek istiyor, AB ülkelerinde fason imalat yapabileceği ana sanayi
  firmaları arıyor vb.)
 • Yurt dışı potansiyel müşterilere doğrudan E- Postalama ile gönderilecek : Uluslar
  arası E-Pazaryerlerinde Firmanın faaliyet konusu ile ilgili alım veya işbirliği
  teklifi yapan yurt dışı Firmalara ve Uluslar arası potansiyel müşteri Listelerindeki
  Firmalara hitap eden metinler

İngilizce-Türkçe Firma E- kataloğunuzun hazırlanması :

Firma E-Katalogunuz, http://members.smetc.com/firmaadınız adresli web sayfalarıdır. Online veri güncelleme altyapısı sayesinde yeni ürün resmi ekleme, çıkarma, veri güncelleme işlemlerini herhangi bir teknik bilgiye gereksinim olmadan kendiniz yapabileceksiniz.

Anasayfa( The Company) : Firmanızın tanıtıldığı İngilizce –Türkçe anasayfası’nda Firmanızın resmi, logosu, ürün/hizmetleriniz, referanslarınız, ürün/sistem kalite belgeleriniz, teknolojiniz vb. bilgiler yer alır. Anasayfa üzerinde mevcut web sitenize link verilmektedir.

Ürünler Listesi ( Showroom) : Tüm ürünlerinizin bir katalog modeli içinde toplu halde gösterildiği sayfadır. Herhangi bir ürüne tıklandığında ilgili ürünün büyük resmi ve ayrıntılı tanıtım sayfaları açılır.

Ürünler( Products) : Her bir ürününüzün büyük resmi ve teknik özellikleri, ambalaj özellikleri, kalite özellikleri gibi bilgilerinin bulunduğu sayfalardır. Bu sayede 30 ürününüzü web sitenizde ayrıntılı bir şekilde tanıtabileceksiniz.

Profil ( Profile) : İthalat /ihracat yaptığınız ürünler ve ülkeler, çalışan sayısı, kuruluş yılı vb. bilgiler yer alır.

İletişim( Contact) : Firma iletişim Bilgileri, Adres, Tel Fax, İlgili kişi, görevi, Web, e-mail vb. bilgiler yer alır.

E-Mail : Firmanıza firmaadı@smetc.com adresli E-mail tahsisi ve kurulumu

E-Katalogunuzda Online Veri Güncelleme Altyapısı ve Teknik Destek:

Size vereceğimiz Kullanıcı Adı ve Şifreniz ile herhangi bir teknik bilgiye sahip olmasınız dahi kolaylıkla web sitenizi kendiniz değiştirebileceksiniz.

Web sitenize yeni ürün resimlerinizi ekleyip çıkarabilecek, içeriğini istediğiniz Zaman değiştirebileceksiniz. Bu işlemlerin uygulaması konusunda teknik ekibimiz size eğitim verecek, ayrıca istediğiniz tüm değişiklikler talep etmeniz halinde tarafımızdan gerçekleştirilecektir.

Uluslar arası Fuar’da ürünlerinizin sergilenmesi:

Halen yerli ve yabancı 12 000’den fazla Firmanın üye olduğu Uluslar arası Fuar alanı www.smetc.com’da , ürünleriniz kesintisiz olarak ilgili sektörler altında sergilenecek

Türkçe bölümde yurt içi, İngilizce bölümde yurt dışı alıcılardan oluşan geniş bir kitleye ürünlerinizi tanıtma imkanı bulacaksınız. Alıcılar ürünleriniz üzerinden sizden online fiyat teklifi isteyebilecek, bu imkanlar sayesinde satışlarınızı arttırabileceksiniz.

Uluslar arası Firmalar Rehberi’nde Firmanızın yayınlanması

www.smetc.com Uluslar arası Üye Firmalar Rehberi’nde Firmanızın yer alması sayesinde hedef müşteri kitleniz ile buluşacaksınız

Firma tanıtımınız www.smetc.com’daki 23 adet ana sektör olmak üzere 420 adet sektör gruplaması içinde İSTEDİĞİNİZ sayıda sektör altında yayınlanacak, ticari partnerleriniz tedarikçi firma olarak size bir tıkla erişerek irtibat kurabilecek .

Uluslar arası Ticari Talep/Tekliflerinizin yayınlanması:

www.smetc.com Uluslar arası Pazaryeri’nde alım/satım/işbirliği tekliflerinizi ister İngilizce, ister Türkçe yayınlayarak, yurt içi ve yurt dışından yeni ticaret bağlantıları sağlayacaksınız.

Size vereceğimiz kullanıcı adı ve şifresi ile İSTEDİĞİNİZ SAYIDA talep veya teklifinizi İSTEDİĞİNİZ SAYIDA sektör altında yayınlayabileceksiniz. Ayrıca www.smetc.com’daki tüm teklifleri ve alıcı Firmaların irtibat bilgilerini görebileceksiniz.

İnternet üzerinden fiyat teklifi gönderme, fiyat teklifi isteme altyapısı:

Yurt içi/yurt dışı alım taleplerini gönderen alıcılarla ya da sizden teklif isteyen potansiyel müşterileriniz ile ticari yazışmalara hemen başlayabileceksiniz.

www.smetc.com’da bulunan altyapı sayesinde, yayınladığınız satış teklifiniz üzerinden alıcılar sizden elektronik ortamda fiyat teklifi isteyebilecek. Ayrıca sistemde kayıtlı tüm alım taleplerini ve alıcı adreslerini görebileceksiniz. İlgilendiğiniz alıcılara doğrudan fiyat teklifinizi gönderebileceksiniz.


İHRACATA YÖNELİK E-MARKETING:

Yurt dışı Uluslar arası Rehber(Directory) ve E-Pazaryerleri’ne Firmanızın Üye kaydedilmesi:

Asgari 150 adet yurt dışı ticaret sitesi ve rehber’deki Firma üyeliğiniz ile hizmet süremiz tamamlandıktan sonra dahi internet dünyasındaki tüm ticari talep ve teklifleri
takip edebileceksiniz…

 • Yurt dışı kaynaklı Uluslar arası ticaret ile ilgili global/ ülke-bölge esaslı ve/veya sektörel
  E-Pazaryerleri ve Rehberlere Firmanız tek tek üye kayıt edilecek, kayıt bilgileri olarak Firma iletişim bilgileriniz kullanılacaktır.
 • Kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra Kullanıcı adı ve şifreleriniz size teslim
  edilecektir. Bu kullanıcı adı ve şifreler ile ilgili sitelere girip talepleri görmek,
  kendi iş teklifinizi göndermek, alıcı ve satıcılarla irtibat kurmak imkanına
  sahip olacaksınız.

Yurt dışı Uluslar arası Rehber( Directory) ve E-Pazaryerleri’nde Firmanızın Tanıtılması

Dünyanın dört bir köşesindeki ticari internet platformlarındaki tanıtımınız sayesinde Firmanız dış ticarette yeni fırsatlar elde edecek.

Firma tanıtımınız Uluslararası Rehberlere gerekli kayıtlar yapılarak gönderilecek . Bu rehberlerde ilgili sektörler altında yayınlanması sağlanacak. Ayrıca hizmetleri içinde Firma Rehberleri bulunan E-Pazaryerlerinde de Firmanızın tanıtımı yapılacak

Yurt dışı Uluslar arası E-Pazaryerleri’nde ihracata yönelik iş tekliflerinizin yayınlatılması , periyodik güncelleme:

Satmak istiyorsunuz. Onbinlerce alıcının ziyaret ettiği uluslararası ticari sitelerde satış teklifleriniz yayınlanacak , alıcıların size ulaşmasını sağlayacaksınız.

Firmanızın yurt dışı hedef pazarlarında ihracat amaçlı tekliflerini tanımlayan metinler Kayıtlı olduğunuz her bir
E-Pazaryerine gönderilerek, ilgili sektörler altında yayınlanması sağlanacak, 6 ay boyunca periyodik olarak güncellenecek.

İHRACATA YÖNELİK EŞLEŞTİRME:

Yurt dışı güncel taleplerin taranması:

Global rekabetin gereği olarak, alıcıların sizi bulmasını beklemek yerine , alıcılara siz ulaşacaksınız. Aylık ortalama 15 000 adet alım talebini sizin için inceliyoruz.


Firmanızın faaliyet konusu olan sektörler bazında, yurt dışı taleplerin yayınlandığı aşağıdaki kaynaklar günlük olarak 6 Ay boyunca sürekli taranacak, firmanızı ilgilendiren alım/işbirliği talepleri tespit edilecektir ( Eşleştirme):

Firmanzın üye kaydedildiği yabancı kaynaklı Uluslar arası E-Pazaryerleri
Yerli kaynaklar ( DTM, İGEME, San.Tic Odaları’nın siteleri )

Eşleşen Yurt dışı talepler için Alıcılara Firmanızın tanıtılması :

Alıcılara önce ulaşanlar kazanır. Artık fırsatları kaçırmayacaksınız.

6 Ay boyunca Firmanızı tanıtıcı mesajlar talebin yayınladığı kaynağa bağlı olarak E- Pazaryeri içinden veya doğrudan
E-Posta ile talep sahibi alıcı Firmalara tek tek gönderilecek.

Yurt dışı Alıcı Firmalara bire bir tanıtım :

Kuruluşumuz tarafından önceden oluşturulan sektöre/ülkeye göre tasnif edilmiş potansiyel yurt dışı alıcı Firma Listeleri içinden Firmanıza yönelik potansiyel alıcı olabilecek Firmaların tespit edilerek alıcı listesi oluşturulacak, bu alıcılara
e-posta ile Firma tanıtımınız tek tek gönderilecek . Bu Firma Listeleri de size teslim edilecek.